همچنین عدم توانائی در کنترل علفهای هرز و عدم امکان رفتوآمد در داخل گلخانه هنگام کارکرد سیستم از دیگر محدودیتها و معایب این سیستم بهشمار میروند. فضایی بکر در گوشه ای از پذیرایی منزل که به سلیقه ی صاحب خانه با انواع گل و گیاه زینتی و زیبا مزین میشد. علاوه بر این موارد، به وسیله سیستم آبیاری قطرهای هوشمند میتوانید مقدار آب لازم برای هر گیاه را در روزهای آبیاری مشخص کنید تا طبق تنظیمات آبیاری انجام شود. علاوه این لوله های فلزی برای مقاومت در برابر زنگ زدگی نیاز به رنگ آمیزی دارند که همین موضوع هزینه آنها را افزایش میدهد، اما لوله های PVC تا سالها بدون کمترین پوسیدگی باقی خواهند ماند. ۴- پمپ کارواش در نظر گرفته شده در مه پاش ضد زنگ است و در مقابل رسوبات مقاومت دارد. با توجه به مکان استفاده از مه پاش می توان برای آن پروژه سیستم بهینه آن انتخاب گردد. پمپ کارواش اینتر از بهترین کارواش های حال حاضر موجود در بازار است.  

 
مرکز پخش عمده انواع تجهیزات آبیاری قطره ای بازار داغ و پر رونقی دارد و این محصول را عمده و بدون واسطه وارد بازارهای سراسر کشور می کند و با عملکرد درست خود پاسخ گوی نیاز تمام مشتریان است. استفاده از این تایمرهای آبیاری صرفه جویی عمده ای را با خود به همراه دارد. یا اگر برای گلخانه و نشا کاری دنبال سیستم آبیاری و مه پاش هستید می توانید از مه پاش چهار نازله نتافیم استفاده کنید. چنانچه در مناطق با آب و هوای نسبتا طوفانی هستید پیشنهاد میشود از روش برای ساخت گلخانه استفاده کنید. از نظر اقتصادی هم اختلاف قیمت چندانی با آنها ندارند. توجه به این نکته که تفاوت قیمت های مه پاش بسیار متفاوت می باشد. مه پاش صنعتی باعث می شود تا آب به صورت قطره های کوچک در هوا معلق شوند و رطوبت کافی را در فضا به یک اندازه ایجاد کند. حال با یک نایلون نسبتا ضخیم و ضفاف آن را پوشش دهید، یک درب کوچک هم در بالا یا کنار آن برای دسترسی به فضای داخلی گلخانه در نظر بگیرید.
 
در این مه پاش ها از سیستم پمپاژ مرکزی فشار بالا یا همان پمپ های پستونی (به طور مثال ۱۰۰ بار - ۱۵۰ بار - ۲۰۰ بار و… ) استفاده می کنند. البته شیشه بدلیل شکنندگی بالا میتواند برای افرادی که داخل گلخانه هستند خطر آفرین باشند. که شما میتواند برای گیاهان خود آبیاری را به صورت خودکار انجام دهید. همچنین با توجه به اینکه آبیاری با این روش مزاحمتی برای انجام سایر فعالیتها در داخل گلخانه ایجاد نمیکند، طراح میتواند با افزایش ساعات آبیاری و کاهش قطر لولهها و قدرت پمپ، هزینه اولیه سیستم را کاهش دهد. این موارد را با دقت و با توجه به میزان مورد نیاز آبیاری برای گیاهان باغتان انجام دهید. در این سیستم با توجه به درصد رطوبت بالای محیط ریشه میتوان (برخلاف سیستم آبیاری بارانی) از آب لبشور نیز برای آبیاری گیاه استفاده کرد و در صورت کاشت گیاهان گرانقیمت و احتمال انتقال و سرایت بیماریها، قارچها و انگلها از محیط خارج گلخانه و خطر صدمه دیدن محصولات با نصب سنسور یا برنامهریزی کامپیوتری، سیستم را کاملاً اتوماتیک کرده و از رفت و آمد بیمورد به داخل گلخانه جلوگیری کرد. از دیگرمزایای آبیاری قطره ای در گلخانه عدم ایجاد مزاحمت برای سایرفعالیت هاست.
 
کنترلر I-DIAL، در مدلهای 4، 6 و 8 ایستگاهه با قابلیت تنظیم با 3 پارامتر زمان شروع آبیاری، مدت زمان آبیاری و دور آبیاری موجود است. از طرفی، از آنجایی که قابلیت نصب سوئیچ فشار را نیز دارد، بنابراین سیستم پمپ با افت فشار در مواقع غیر آبیاری پمپ فعال میشود. قیمت کارواش خوب و باکیفیت همواره از کارواش های بی کیفیت بالاتر می باشد و همین امر سبب شده که بسیار از افراد بدنبال کارواش های با قیمت پایین کشیده شوند. به طور مثال اگر به دنبال یک سیستم مه پاش خانگی و ارزان قیمت هستید می توانید از پک های مه پاش خانگی (کیت مه پاش) استفاده کنید. آبیاری در شب برای برگ گیاهان یا سلامت کلی گیاه خوب نیست.بعد از خیس شدن شبانه ، برگها می توانند مدت زیادی مرطوب بمانند زیرا آفتاب روز ندارند تا آنها را خشک کنند. در این روش علاوه برآب ، می توان کودهای شیمیایی و سایر مواد مورد نیاز به صورت محلول توسط قطره چکان ها در اختیار گیاه قرار گیرد.راندمان در آبیاری قطره ای به بیش از ۹۰ درصد می رسد.