میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های زیباسازی ابرو می باشد.اطلاعات دقیق در مورد نحوه انجام میکروبلیدینگ، برای چه افرادی مناسب و برای چه افرادی ممنوع است، می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

داشتن ابروهای خوش فرم و زیبا آرزوی هر خانمی است زیرا ابروها به شدت بر زیبایی چهره افراد تاثیر می گذارد و تغییر فرم ابروها می تواند به ظاهر افراد تنوع دهد. شرکت های آرایشی و بهداشتی با علم به این موضوع هر روز سعی در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی جدید مانند مداد ابرو، مداد ابرو، ماسک ابرو و ماژیک ابرو دارند تا خانم های عزیز بتوانند از آنها برای فرم دادن به ابروهای خود استفاده کنند.
 
ایده اینجا این است که اثرات این لوازم آرایشی موقتی است و در نهایت شکل مصنوعی به قاشق می دهد. همچنین خرید لوازم آرایش از برندهای نامعتبر می تواند به ابروهای افراد آسیب رسانده و باعث ریزش آنها شود.
برای حل چنین مشکلاتی، روش های پزشکی زیادی ابداع شده است که افراد را به آرزوی ابروهای فرم گرفته با پهنای مناسب می رساند. کاشت ابرو یکی از آن روش هایی است که درست مانند کاشت مو انجام می شود و موهای کاملا طبیعی به افراد می دهد. اما متأسفانه همه افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. این مشکل می تواند به دلایلی مانند مشکلات مالی، ترس از جراحی و یا نداشتن بانک موی مناسب باشد. اینجاست که سایر روش های پزشکی مانند یک جادوگر وارد عمل می شوند تا ابروهای طبیعی و جذابی برای شما فراهم کنند.
 
میکروبلیدینگ یکی از روش های زیبایی است که بدون جراحی به شما فرم دلخواه و ابروهای پهن می دهد. این روش را می توان به عنوان یک محلول نیمه دائمی برای پرکردن نواحی خالی ابرو با استفاده از رنگدانه ای مشابه رنگ موی طبیعی ابرو در نظر گرفت. اگر شما نیز از کسانی هستید که می خواهید ابروهایی پهن و شاد داشته باشید و بنا به دلایلی نمی توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید، تا پایان این مقاله از سوربان با ما همراه باشید.
 
میکروبلیدینگ ابرو چیست؟
میکروبلیدینگ ابرو یکی از جدیدترین روش های پرکردن ابرو است که ماندگاری نسبتا زیادی دارد و برای پرکردن قسمت های خالی ابرو یا اصلاح فرم آن ها استفاده می شود. این روش کمی تهاجمی است و خراش های بسیار ریز روی پوست ایجاد می کند. این خراش ها باید با رنگدانه هایی همرنگ موهای طبیعی مژه پر شوند تا قسمت های خالی آن کاملا پر شود و مژه ها کمی پرتر و جذاب تر شوند. نتایج این روش در مقایسه با سایر روش های پرکردن ابرو مانند تاتو، جوجه کشی و غیره طبیعی تر و ماندگارتر است.
 
درمان های میکروبلیدینگ ابرو
اگرچه میکروبلیدینگ ابرو به پیچیدگی کاشت ابرو نیست و در آرایشگاه نیز انجام می شود. اما باید بدانید که اگر این کار توسط افراد ناآگاه و ناآگاه انجام شود، می تواند به چشم های طبیعی شما آسیب برساند و آنها را بد جلوه دهد. به همین دلیل اول از همه مهم است که با نگاهی به نمونه کارها به کار این فرد اعتقاد داشته باشیم. در ادامه این بخش، مراحل مختلف انجام این کار را توضیح خواهم داد.
 
مرحله اول: مشاوره و چهره پردازی
قبل از هر چیز لازم است متخصصان آناتومی صورت فرد را مشخص کرده و با آگاهی از انتظارات او بهترین فرم ابرو را برای او ایجاد کنند. در جلسه مشاوره علاوه بر فرم نهایی ابروها، می توان بررسی کرد که آیا روش برای فرد مناسب است یا بهتر است روش دیگری را انتخاب کرد.
 
مرحله دوم: تزریق ماده بی حسی
در این روش از سوزن ها برای سوراخ کردن پوست و ایجاد خراش استفاده می شود که ممکن است کمی احساس درد کنید. به همین دلیل از مقدار کافی بی حس کننده در ابروها استفاده می شود تا در حین عمل دردی احساس نکنید.
 
مرحله سوم: کشیدن شکل ابرو
بعد از بیهوشی پوست، فرم نهایی چشم با کمک ابزار مخصوص کشیده شده و توسط شما فیکس می شود. این به متخصص این امکان را می دهد که مرزهای چشم ها را در طول عمل بداند و شکلی کاملا طبیعی به آنها می دهد
 
مرحله چهارم: افزودن رنگدانه
در این مرحله با استفاده از دستگاه مخصوص با 10 تا 12 سوزن بسیار ظریف، سوراخ هایی روی پوست ایجاد می شود و رنگ ها تزریق می شوند. عمق این سوراخ ها و خراش ها زیاد نیست و رنگدانه ها به سطح پوست نفوذ می کنند. در نهایت پس از اتمام کار، رنگ اضافی ابرو پاک شده و کار تمام می شود. کل این عمل حدود 2 ساعت طول می کشد، پس از آن باید پس از 4-6 هفته برای تمدید نهایی مراجعه کنید.
 
مراقبت های لازم قبل از میکروبلیدینگ
مهمترین چیز این است که یک مرکز شناخته شده پیدا کنید که بتوانید با خیال راحت میکروبلید تهیه کنید. برای این کار باید زمان و تحقیق کافی صرف کنید. بهتر است فریب قیمت را نخورید. یک مرکز ارزان قطعا مفید نیست و قیمت بالا اعتباری به کلینیک یا آرایشگاه نمی دهد. دوستان و آشنایان خود را نصیحت کنید، به جایی که می بینید بروید و نمونه کارهای او را ببینید. پس از آن باید با رعایت نکات زیر این کار را انجام دهید.
بهتر است یک ماه قبل از میکروبلیدینگ از روش های پاکسازی پوست مانند لایه برداری، میکرونیدلینگ، میکرودرم ابریژن و لیزر درمانی استفاده نکنید.
 
از مصرف غذاها و داروهای حاوی ویتامین E خودداری کنید.
یک تا دو هفته قبل از میکروبلیدینگ از اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد خودداری کنید.
تزریق بوتاکس و ژل نیز می تواند باعث اختلال در عملکرد رنگدانه شود.
48 ساعت قبل از مراجعه به مرکز میکرونیدلینگ از مصرف الکل، کافئین، ویتامین E، نیاسین و ایبوپروفن خودداری کنید.
اگر پوستتان دچار آفتاب سوختگی شد، صبر کنید تا به طور کامل بهبود یابد.
در طول قاعدگی، درد میکروبلیدینگ می تواند بسیار شدید باشد. بهتر است این کار را به بعد موکول کنید.
در روز جراحی ابروهای خود را کاملا بشویید و به هیچ وجه از مداد ابرو یا لوازم آرایشی استفاده نکنید.
کمی روی پوست خود تست کنید تا مطمئن شوید به رنگدانه ها حساسیت ندارید.
به یاد داشته باشید که فردی که میکروبلیدینگ را انجام می دهد باید تیغه را تعویض و ضدعفونی کند تا از عفونت و بیماری جلوگیری شود.
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو
برای چند روز، پوست شما کمی قرمز و متورم است. به هیچ وجه آن را دستکاری نکنید.
خراش ها و بریدگی ها پس از چند روز به طور کامل بهبود می یابند. دست نزنید زیرا ممکن است باعث عفونت شود و جای زخم باقی بماند.
 
اصلاح ابروها برای دیدن نتیجه واقعی و اصلاح فرم صحیح ابرو بسیار مهم است.
بلافاصله پس از میکروبلیدینگ، رنگ ابرو بسیار تیره می شود. اما پس از بهبود زخم، روشن و طبیعی می شود.
بعد از سه یا چهار روز، ابروها ممکن است کمی پوسته یا خارش داشته باشند. بهتر است برای رفع این مشکل مدتی صبور باشید. اگر آن را تحمل نمی کنید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید تا داروی مناسب را برای شما تجویز کند. هیچ کاری را خودسرانه انجام ندهید.
 
او ابروهای خود را بعد از میکروبلیدینگ بخار نمی کند. دکتر حبشی
اگر دچار سوزش و حساسیت پوستی شدید، نگران نباشید و برای درمان با پزشک مشورت کنید.
در هفته اول بعد از میکروبلیدینگ بهتر است از خیساندن و شستن ابرو خودداری کنید.
فعالیت های ورزشی عرق آور را به مدت یک هفته به تعویق بیندازید.
هنگام شستن صورت، ابروهای خود را نشویید.
برای تمیز کردن ابروهای خود از آب استریل استفاده کنید.
تا زمانی که ضایعات ناپدید نشده اند در یک محیط آلوده و کثیف نمانید.
تا حد امکان از نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
به مدت ده روز بعد از میکروبلیدینگ از لیزر درمانی و لایه برداری پوست خودداری کنید و هیچ گونه آرایشی روی ابروها انجام ندهید.