ارتباط غیرکلامی ارتباطی است که در آن پیام ها از طریق زبان بدن از طریق حالات چهره، لحن صدا، نگاه، وضعیت بدن، حرکات، لمس بدن، رفتار فضایی، لباس و سایر جنبه های ظاهری و بویایی منتقل می شود.

تشخیص احساسات از زبان بدن صورت

یک نفر وجود دارد. این هفت حالت عاطفی در همه افراد از هر قوم، قبیله و کشور ثابت است و معنایی مشابه در جامعه ایجاد می کند.

این هفت حالت شامل شادی، عشق، ترس، غم، خشم، نفرت و نفرت است. البته احساسات دیگری مانند هیجان، درد، شرم، سردرگمی، شک و غیره وجود دارد که نمی توان آنها را از سایر احساسات اساسی جدا کرد. همچنین تشخیص ترس و تعجب دشوار است.

تماشای فیلم آموزش زبان بدن صورت و همچنین تمرین منظم در این زمینه می تواند مهارت های باورنکردنی در تشخیص احساسات از زبان بدن صورت به شما بدهد.

پیش بینی رفتار دیگران با زبان بدن چشم

توجه به چشمان دیگران و توانایی تشخیص زبان بدن چشم برای پیش بینی و تحلیل بسیاری از رفتارها کافی است. چشمها مرکز استراتژی زبان بدن هستند و هیچ نقطه دیگری از زبان بدن مهمتر نیست

زبان چشم نشان می دهد که شما جذاب هستید

زبانت جالبه

کج کردن ابروها، بالا بردن ابروها، پلک زدن، تماس چشمی طولانی مدت و گشاد شدن مردمک ها از جمله مواردی هستند که می توانند جذابیت ارتباطی شما را افزایش دهند. ما کسانی را دوست داریم که می توانند تماس چشمی طولانی برقرار کنند، در صورت لزوم پلک بزنند و با ابروهای بالا به ما سلام کنند.

6 حرکت اساسی زبان چشم

به زبان بدن نگاه کنید.

وقتی کسی از ما در مورد رنگ چشمان عشق اول زندگیمان می پرسد، ما به بالا و به سمت راست نگاه می کنیم. اما اگر از ما بخواهید در مورد خانه رویایی مان صحبت کنیم، سرمان را بلند می کنیم و می رویم. اما وقتی می خواهیم صدای عروسکی جدیدی بسازیم، به سمت چپ نگاه می کنیم. با یادآوری صدای مادر مرده، به سمت راست نگاه می کنیم. وقتی با خودمان صحبت می کنیم، به سمت راست از پایین نگاه می کنیم و وقتی می خواهیم طعمی را به خاطر بسپاریم، به پایین و چپ نگاه می کنیم.

زبان بدن سر

زبان بدن مهم است زیرا هیچ زبان بدن دیگری با احساسات منفی و مثبت ما ارتباطی ندارد. دانستن زبان بدن در سرتان شما می توانید به راحتی تشخیص دهید که آیا فردی که با او صحبت می کنید روحیه خوبی دارد یا خیر.

زبان بدن مثبت سر

زبان بدن مثبت سر

وضعیت سر، کج کردن سر به پهلو، خم کردن سر، پایین آوردن سر، قرار دادن دست ها در کنار هم، لمس موها با کف دست، کج کردن صورت و زمانی که سر پایین است و به بالا نگاه می کند. این عبارت یک عبارت سر و بدن است و می توان نتیجه گرفت که شرایط خوب است و اگر درخواست یا پیشنهادی دارید و نیاز به پاسخ مثبت دارید الان وقتش است.

زبان بدن بد

زبان بدن به بالا نگاه کنید

کلمات عبارتند از: ژولیدن مو، مالیدن سر، خاراندن پشت سر، در آغوش گرفتن پیشانی، تعظیم، قرار دادن دست ها روی سر، افقی گرفتن سر، خم کردن پیشانی و دست ها بر روی شانه ها. یعنی اوضاع خوب نیست بهتر است در این مواقع مراقب باشید و فقط صبور باشید یا نگرش حمایتی اتخاذ کنید.

 دوره آنلاین زبان بدن زهرا شیراحمدی  دست ها :
آدام کندون (Word Adam Kendon 2008) می گوید که حرکات دست بخشی از متن است و چیزی نیست که به متن اضافه شود. حرکات دست و بازو توجه مخاطب را به خود جلب می کند اسپنسر کلی، دانشیار روانشناسی و مدیر مرکز مغز و زبان در دانشگاه کولگیت، دریافت که حرکات دست دیگران را وادار می کند که به تماس های گفتاری توجه کنند. کلی می‌گوید: «ژست‌ها فقط یک افزوده به زبان نیست، بلکه می‌تواند بخش مهمی از آن باشد».
 

زبان بدن دست 20 زبان بدن دست که توسط سخنرانان بزرگ و تاثیرگذار استفاده شده است را فهرست می کند. این مجموعه برای استفاده عموم در هنگام ارائه و بحث گردآوری شده است.

زبان بدن و حرکات دست منفی

اینجا ژست بگیر

شست پایین، مچ های آویزان، بازوهای ضربدری، شانه بالا انداختن، و ژست های بیا اینجا از جمله ژست های زبان بدن و ژست های منفی هستند.

به زبان بدن ضربه بزنید

یک آغوش

لمس زبان بدن ابتدایی ترین شکل ارتباط انسانی است. انسان ها قبل از هر نوع ارتباطی یاد می گیرند که لمس کنند. افراد با لمس یکدیگر پیام های دوستانه، عاشقانه یا حتی خصمانه و نفرت انگیز برای یکدیگر ارسال می کنند.

انواع لمس

بوسیدن، در آغوش گرفتن، دست گرفتن، دست گرفتن و همچنین کف زدن، نوازش، ضربه زدن به قسمت های مختلف بدن از جمله انواع زبان بدن است.

محدودیت ها را بپذیرید

قسمت های مختلف بدن حساسیت لمس متفاوتی دارند. آرنج ها کمترین حساسیت را دارند و بازوها و شانه ها بیشترین حساسیت را دارند. از دست زدن به بازو خودداری کنید مگر اینکه با کسی صمیمی باشید.

چه ویژگی های شخصیتی را از زبان بدن، مو، قد و وزن می فهمیم؟

وقتی مرد یا زن را می بینیم اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می کند قد، وزن، رنگ مو و مدل اوست. مهارت های زبان بدن، قد، وزن، پوست و رنگ مو می تواند تا حد زیادی بر تحلیل اولیه شما تأثیر بگذارد.

زبان بدن بالا

گیگا آرا اید

بسیاری از افراد زوج ایده آل را زوجی می دانند که در آن مرد کمی بلندتر از زن باشد. قد بلند بودن نشانه قدرت و تسلط است. قبلا فقط در بین آقایان بود اما امروزه این مشکل در بین خانم ها نیز اهمیت زیادی پیدا کرده است.

وزن زبان بدن

وزن زبان بدن

عروسک باربی اولین بار در سال 1959 در پایتخت آمریکا، نیویورک به نمایش درآمد. میلیاردها عروسک باربی در طول سال ها فروخته شده و به نماد اعتماد زنان تبدیل شده است. امروزه زنان بسته به اینکه وزنشان چقدر از شکل باربی فاصله داشته باشد، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. حتی ممکن است از اختلالات روانی و افسردگی رنج ببرند. روش های زیبایی متعددی که برای کاهش وزن استفاده می شود گواه این موضوع است.

زبان بدن، رنگ پوست

زبان بدن، رنگ پوست

با تمام مبارزات دنیا برای رفع تبعیض نژادی، واقعیت تلخ این است که آثار آن هنوز در جامعه باقی است. شاید این سوال با یک سوال روشن شود. اگر به مردان و زنان موفق در تجارت، سیاست، ورزش و غیره فکر می کنید، چه تعداد سیاه یا رنگین هستند؟

زبان بدن مو

مدل مو

آمارها نشان می دهد مردانی که موهای کوتاه دارند شانس بیشتری برای کار مجری رادیو دارند. مردان با موهای بلند کودکانه تر و بی شرف تر به نظر می رسند. جالب اینجاست که برخلاف تصور عموم، موهای بلند فرصت های شغلی زنان را نیز کاهش می دهد.

زبان بدن دست دادن

در طول روز می توانید با افراد زیادی دست بدهید. شما اهمیت بسیار زیاد زبان بدن و تاثیر زیادی که بر رابطه شما می گذارد را درک نمی کنید.

با یک دست دادن می توانید نگرش کلی مخاطب را درک کنید. از آنجا که او با شما با احترام، برابری و انصاف رفتار می کند، شما را برتر یا پست نمی بیند.